ورود/عضویت سبد خرید  

مراقبت از پوست با طبیعت

پوست گرانبهاترین لباس آدمیان که نقش بسیار مهمی در حفاظت ،تنفس ،زیبایی و...ایفا میکند.اما گاهی بدلیل کم اهمیتی و عدم توجه به پوست و مشکلات و بیماری های خاص این عضو دچار مشکلاتی نظیر جوش وجای جوش،آکنه ،خشکی و چربی پوست، پدیدار شدن لک وتیره شدن پوست میشود.حال عده ای علت و راه های درمان آنرا نمیدانند و با متوسل شدن به داروهای شیمیایی و عمل های جراحی به این مشکلات دامن میزنند وتنها باعث رفع مشکل بلکه باعث تشدید مشکل میشوند

جوش و جای جوش:

 • یکی از عارضه های پوستی پدیدار شدن جوش هست که در زیبایی هم موثر است که به علل زیر بوجود میاید
 • افزایش ترشح غده‌های چربی پوست اختلال در تکثیر و نوسازی سلول‌های سطحی پوست
 • باکتری پی – آکنه
 • التهاب (ناشی از پاسخ سیستم ایمنی بدن )
 • مصرف مود خوراکی که طبع گرم دارد

اما این مشکل نیز با استفاده از مواد گیاهی و کرم های گیاهی برطرف میشودیکی از خوراکی های مفید بخصوص در فصل گرما که بسیار برای جوش موثر واقع میشود عرق کاسنی و عرق شاتره است.یکی دیگر از راه کار ها استفاده از کرم های پوستی.محققین ما به تازگی پک گیاهی را کشف و تولید کردند که باعث از بین رفتن جوش و جای جوش میشود در این پک کرمی وجود دارد باعث میشود که به مرور زمان جوش و جای جوش از بین برود و کرمی هم که باعث میشود رود ترمیم سازی پوست را تسریع میبخشد.همچنین صابون ملقب به صابون گوگرد نیز وجود دارد که چربی پوست را تنظیم کرده و شما را برای هیشه از شر جوش خلاص میکند.

یکی دیگر از مشکلات پوستی پدیده لک و تیرگی هست که برخی علل بوجود آمدن آنرا بیان میکنیم

 • ملاسما یا لک حاملگی
 • لک های پیری
 • لک های ناشی از سوء تغذیه و کمبود ویتامین
 • لک در اثر مصرف بعضی داروها
 • لک ناشی از التهاب پوست
 • لک ناشی از بیماری ها

اما این عرضه نیز به راحتی و توسط طبیعت قابل درمان هست. به عنوان مثال میتوانید از مواد و ماسک های گیاهی مانند:

آب لیمو

پنبه را در مخلوطی از میزان مساوی آب لیمو و آب آغشته کنید و به مدت ۵ دقیقه روی لکه قرار دهید.این عمل در صورتی که به طور منظم ادامه پیدا کند، نتیجه مثبتی خواهد داشت. این درمان لکه و پوست مرده را از بین می برد. علاوه بر آن می توان مقدار کمی آب لیمو به مرطوب کننده اضافه کرد.

مخلوطی از روغن ها

راه موثر دیگر، استفاده مخلوطی از روغن زیتون، ویتامین E و رزهیپ است. این مخلوط در از بین بردن لکه ها بسیار موثر است. کافی است، ابتدا صورت خود را بشویید تا عاری از چربی و کثیفی شود، سپس روزی ۳ تا ۴ بار این مخلوط را روی لکه بمالید.

مصرف کافی آب

یکی از آسان ترین و کم هزینه ترین روش ها مصرف مقدار کافی آب است. مصرف میزان کافی آب باعث شادابی و طراوت پوست می شود.

عسل

مصرف منظم این ماده طبیعی باعث بهبود پوست می شود. عسل را به طور مستقیم روی لکه بگذارید و پس از ۲۰ دقیقه بشویید. عسل را می توان با مرطوب کننده نیز ترکیب کرد.

آب خیار

استفاده مرتب از آب خیار روی لکه ها علاوه بر از بین بردن لکه ها، پوست را سالم و تمیز نگه می دارد. یا از کرم هایی که حاوی مواد طبیعی هست استفاده نمایید. بدین منظور اخیرا یکی ازشرکت های بزرگ در زمینه کرم های گیاهی موفق به تولید پک گیاهی شده که در طول سه ما ه پوست شما رابه طور کلی از هرگونه لک و تیرگی پاک میکند.

چین و چروک:

خانم‌ها برای اینکه از شر چین و چروک‌های پوستشان خلاص شوند به چیزهای زیادی متوسل می‌شوند. اما اگر علمی از بوجود آمدن چین و چروک جلوگیری کنید، آنگاه دیگر مشکلی نخواهید داشت. برای جلوگیری از بوجود آمدن چین و چروک روی پوستتان، خیلی مهم است که دلایل اصلی بوجود آمدن آنرا بشناسید. پس بیایید باهم این عوامل را بشناسیم:


شما هم می توانید در مورد این صفحه نظرتان را ارائه نمایید

نام شما:

نظر شما: