ورود/عضویت سبد خرید  

زیبایی و سلامت ناخن

همه دوست دارند دست هایی زیبا داشته باشند و بدون شک ناخن ها بیشترین سهم را در این زیبایی دارند، برای داشتن ناخن های زیبا و دست های مرتب باید مراقبت از آنها را بلد باشید. برای رسیدن به این هدف لازم نیست هر روز وقت و هزینه خود را در آرایشگاه ها صرف کنید؛ کافی است اصول اولیه مراقبت از ناخن های تان را یاد بگیرید. ما به شما می گوییم چطور می توانید خودتان از پس این مهم برآیید.

برای اینکه ناخن های خود را نه صرفا به لحاظ ظاهری بلکه از بیخ و بن اصلاح و تقویت کنید باید سراغ منابع غذایی انباشته از ویتامین ها و مینرال هایی مانند پروتئین، ویتامین C، ویتامین B ، زینک و آهن بروید. آیا می دانستید برای مراقبت از ناخن هم برنامه غذایی خاصی وجود دارد؟ جدا از مراقبت های معمول برای زیبایی و استحکام ناخن، یک برنامه غذایی صحیح با منابع غنی ویتامینی و مینرالی که برای تقویت ناخن موثر است، می تواند کیفیت ناخن های شما را بالاتر ببرد و این همان موضوعی است که برای بهره مندی از ناخن هایی قوی باید حسابی مورد توجه قرار بگیرد.

6 راه ساده اما فوق العاده برای داشتن ناخن های زیبا و سالم

1-ناخن ها را نجوید:

اولین و مهمترین قدم برای داشتن ناخن هایی زیبا و مقاوم ترک عادت جویدن است علاوه بر این باید توجه کنید که ناخن ها می توانند انواع باکتری ها را در خود جای داده و با این عمل وارد بدن شما شده و ایجاد بیماری کنند.

2-به اندازه ناخن ها را کوتاه کنید:

داشتن ناخن های بلند زیبا و جذاب است اما این اندازه ناخن ها مهم است که نه زیاد بلند باشد که به هر چیزی برخورد و بشکند و نه این که زیاد کوتاه باشد که از زیبایی ناخن هایتان بکاهد.

3- سوهان ناخن را فراموش نکنید:

بعد از کوتاه کردن ناخن ها حتما آنها را سوهان بزنید چرا که بعد از استفاده از ناخن گیر گوشه ها و لبه های ناخن ها خشن می شوند و با برخورد به هر جایی می شکنند.

4-ناخن هایتان را مرطوب کنید:

هر روز مدت کوتاهی را به مرطوب کردن ناخن هایتان اختصاص دهید به این صورت که در یک ظرف حاوی آب گرم ناخن ها را به صورت عمودی قرار دهید تا بافتی نرم پیدا کرده و از خشکی و به دنبال آن شکنندگی به دور باشند.

5- ناخن ها را برق بیاندازید:

استفاده از برق ناخن باعث شفافیت و براقی ناخن ها می شوند که اگر روشی طبیعی را ترجیح می دهید از روغن زیتون برای براقیت ناخن هایتان استفاده کنید.

6- روغن های مفید برای ناخن مصرف کنید:

روغن کنجد و زیتون را در برنامه غذایی خود بگنجانید تا بافت ناخن هایتان مقاوم و محکم شوند.


شما هم می توانید در مورد این صفحه نظرتان را ارائه نمایید

نام شما:

نظر شما: